Recenze: barva na vlasy (101 Intenzivní černá)

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Recenze: barva na vlasy (101 Intenzivní černá)
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Recenze: barva na vlasy (101 Intenzivní černá)

Od Bebe | 6  

Odvolávám co jsem odvolala a slibuju co jsem slíbila… Nebo jak to sakra bylo :-D. Fakticky mi přijde, že s každou další otestovanou značkou hennové barvy na vlasy jsem kápla na tu TOP. Naposled jsem tu áchala nad Henné Color a byla bych přísahala na holý pupek, že nic lepšího barvícího jsem na hlavě nikdy neměla. Ovšem to bych nesměla hmátnout po Logoně

To máte tak – poněvadž už nejsem z nejmladších (nebo si to aspoň myslí pár vlasových jedinců, kteří mi už pár let chytají do šediva), barvím si kštici ne proto, že bych neměla co lepšího na práci, ale proto, že maskuju odstín vlasů, který by se víc hodil k mé babičce. Jo a taky s tím souvisí můj dojem, kterak ke mě černá jde víc, než moje původní světlehnědá barva vlasů.

Vlasy si barvím zhruba každý 4. až 6. týden. Plus mínus. Že je ten správný čas poznám podle toho, že se najednou nemůžu s vlasy domluvit a zmerčím, že při ostrém slunci je moje pěšinka protkaná stříbrnými nitkami. To celé umocňuje fakt, že „účes“ z dorůstajících vlasů mi sám o sobě moc nedrží, tudíž mými nejlepšími kamarády se stali hned dva adepti: gumička a čelenka. Přičemž mi okolo čelenky vždycky odstávají vlasy takovým způsobem, až měl chlap potřebu mi sdělit, že vypadám jako Calimero. Víte, ne? Takové to malé černé kuřátko s bílou skořápkou na hlavě. Raději nepátrám po tom, jak ho to napadlo… :-D

A tak jsem se jednoho krásného odpoledne rozhodla, že dneska by to zase šlo a jala jsem se míchat barvu, abych mohla zase oslňovat davy :).

Postup stejný, jako u 99% hennových barvicích sedánků. Rozbalíte krabku a obsah sáčku s barvou vysypete do velkého hrnku. Pokud nejste zvyklí pít čaj z „kýble“ o obsahu 0,5 – 1 litr jako já a tak velké hrnky nevedete, použijte misku :). Zalijete vařící vodou a umícháte druhým koncem vařečky kaši hustou tak akorát, aby vám nestékala z hlavy, ale zároveň byla dostatečně krémová, aby se s ní dobře pracovalo při nanášení štětcem na vlasy. Pro jednoduchost se řiďte pravidlem, že přidat voda se dá vždy.
Pomažete uška, čelo a zátylek obyčejnou vazelínou. Žádné bambucké máslo, ani olej. Vazelínu vemte. Nevpíjí se, zůstává na povrchu kůže a dá se pak lehce spolu s barvou setřít.
Nasaďte gumové rukavice (v balení jedny igelitové jsou, ale podle mě jsou šikovnější ty klasické gumové), vemte kadeřnický štětec a na suché vlasy postupně naneste celý obsah hrnečku (bacha, ať není kaše moc horká!). Až budete mít hotovo, rukama v rukavicích ještě vlasy promačkejte a promasírujte, aby se henna dostala opravdu všude. Pak dílo zabalte do igelitky (já dávám 2 – jednu vrstvu bez omotání uší, druhou pak i přes uši). A navrch ještě ručník, nebo čepici. Myslete na to, že hlava musí být v teple, aby to všechno pěkně chytlo.
U jiných odstínů si přečtěte návod na dobu působení, u odstínu 101 – Intenzivní černá nechte barvu ve vlasech 2 hodiny.

Pak barvu pořádně vymyjte vodou. Nenechte se odradit tím, že možná strávíte vyplachováním 5-10 minut. Hlavně to všechno dostaňte pryč. Pak vlasy zabalte do ručníku a nechte tak pár minut.

Jako poslední kroky doporučuju dvě věci – pokropit vlasy kondicionérem ve spreji Urtekram (mám vyzkoušený Aloe Vera a Kokos) a konečky ošetřit olejem. A nechat uschnout na vzduchu, bez fénu. Šamponem vlasy umyjte buď další den, nebo až za 2 dny.

A proč jsem sesadila z pomyslného vítězného trůnu Henné Color a nově tam dosadila Logonu? Protože:

  • barva chytá nádherně sytě a drží jako přibitá! U Henné Color se mi v období před prvním šamponování stávalo (a někdy i pak), že když jsem se poškrábala na hlavě (kdo to nedělá, že jo?), zůstala mi za nehty černá barva. Fuj. Tady se mi to nestává, i kdybych se nakrásně rozhodla si na lebku vyškrábat Shakespearovu sbírku sonetů.
  • barva tolik nepouští. U HennéColor to bylo taky minimální, ale… Tady je to absolutní.
  • smrádek není nijak intenzivní. Jen první den po barvení. Pak o henně vůbec nevím. Juch!
  • větší lesk vlasů. Boží!
  • mega hebkost vlasů. Jupí!

Složení: Indigofera Tinctoria (Indigo) Leaf Powder, Lawsonia Inermis (Henna) Leaf Extract*, Acacia Concinna Fruit Powder*, Emblica Officinalis Fruit Powder. V překladu: Indigo, Henna, prášek z plodů Akácie, prášek z indického angreštu.

Jedinou vadou na kráse, kterou jsem našla, tak je cena. Oproti Henné Color, která vychází za 100 g na 156 Kč, tak Logona za 100 g (1 balení) je v e-shopu Folly.cz 289 Kč.

Jinak jsou vzájemné rozdíly z pohledu zákazníka mezi výrobci opravdu minimální (kromě smrádku z Khadí). Ale třeba se někomu budou tyhle poznatky hodit :).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: