Nakouknutí do Saloosu

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Nakouknutí do Saloosu
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

MALÉ NAKOUKNUTÍ DO SALOOSU

Od Lucky |  

V rámci poznávání značek, které Vám na Folly servírujeme :), jsme se před pár týdny jeli podívat do Břeclavi do Saloosu. Na starost si nás vzal sám pan Harašta, majitel firmy. Nakrmil nás hroznovým vínem z Veltína a bio mandlemi a kdybychom všichni nebyli velmi zaneprázdnění, určitě by nám ještě teď vyprávěl zajímavosti o olejích a jejich zpracování. Nadšení pana Harašty bylo opravdu motivující, takhle by měl vypadat asi každý, kdo má svou práci rád. V jednu chvíli jsme dokonce všichni tři z Folly týmu dostali do rukou „učebnici“ o olejích, byli vyzváni, ať si nalistujem stranu číslo tolik a tolik a dostali jsme přednášku o meruňkovém oleji, což nás příjemně vrátilo do dob, kdy jsme byli školou povinní :).

Ale vážně, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Například že Saloos se původně jmenoval Salus, což v doslovném překladu z latiny znamená zdraví a blaho. A že to zdraví a blaho, které pan Harašta vyrobí, zkouší nejdřív na sobě a svých blízkých, ale také na zaměstnancích a dává ho na otestování i masérům a kosmetičkám, takže k Vám se dostává již plně opřipomínkované a případně i vylepšené.

Na přetřes přišla i přátelská cena, kterou Saloos nastavil pro své zákazníky a kvůli které se někteří domnívají, že není dostatečně kvalitní. Pan Harašta nám vysvětloval, že zkrátka chtějí být dostupní pro všechny a šetří jinde – například automatizovanou výrobou a tím, že si vyrábí některé svoje lahvičky zcela sami. (Mimochodem, pokud máte doma například makadamiový olej či jinou 125ml lahvičku, zkuste si ji zmáčknout! Možná nebudete věřit, že je to opravdu „jen“ plast. Je to díky speciální technice, které se říká vstřikovyfukování. To jen abyste měli čím zaperlit před přáteli ;).)

DSC_0200

Etiketovačky slouží k usnadnění celého procesu... a navíc, kdo by neměl rád ozubená kolečka? :)

 Byli jsme provedeni i celou továrničkou, která byla skromnější a menší, než jsme čekali, ale je pravda, že v oddělení expedice balíčků vládl čilý ruch a slečny a paní se tam měly téměř problém vejít :). Na konci exkurze nás čekalo příjemné překvapení v podobě vzorečků, které nám pan Harašta velkoryse rozdával plnými hrstmi přesně podle našich přání.

Já tedy úplně přesně nevěděla, jaká jsou moje přání, vzhledem k tomu, že jsem s olejíčky neměla žádnou zkušenost a nebyla si ani jistá, jestli mít chci. Rozumějte, jsem totiž typ, který se jen velmi nerad něčím patlá a mastí, například natřít na sebe po sprchování tělové mléko nepřichází v úvahu :). Rozhodla jsem se ale, že se kvůli předsudkům nenechám ochudit o novou zkušenost a všechny vzorečky postupně vyzkoušela. Hlavně kvůli Vám, samozřejmě ;).

DSC_0360-2

A tady jsou výsledky: Sprchový olej rakytník – orange – ano, i oleji se dá umýt, také jsem se divila. Příjemné překvapení bylo, že to vůbec nebylo nepříjemné :) a navíc to moc hezky vonělo. Kromě toho, že nejsem typ, co se rád mastí, jsem však i typ, co nedokáže umýt nádobí pouhou kapkou Jaru. U sprchového oleje, který navíc moc nepění, to fungovalo stejně. Potřebovala bych ho určitě víc než 5ml, abych si po umytí připadala zcela čistá. Což je asi důvod, proč má normální balení 125ml, takže se nemusíte ničeho bát :).

Dalším překvapením bylo, že olejem se dá i oholit! Holící olej satén mě o tom přesvědčil – přesto, že mezi mnou a žiletkou nebyla žádná pěna, nevzniklo vůbec žádné podráždění. Zázrak, možná tu pěnu v koupelně opravdu až tak nepotřebujeme! :)

Dostala jsem i tři bio karité balzámy – s bambuckým máslem, vanilkou a rakytníkem. Který si vyberete, už záleží na Vašem osobním vkusu a čichu. Bambucké máslo voní velmi jemně, já osobně mám moc ráda vanilku, takže je to jasná volba. Už po prvním použití mi přítel říkal, že mám nějak hebčí ruce, takže to asi vážně funguje :). A to jsem si natírala jen hřbety rukou (viz. můj mastící problém).

Nakonec jsem vyzkoušela i hydrofilní odličovací olej růžové dřevo, který se nakape na tampon společně s vodou a pak se jím čistí obličej. Můžu potvrdit, že si poradí i s řasenkou a opět, moc hezky voní. Nemůžu potvrdit, že by mi zmenšil póry či zlikvidoval černé tečky, ovšem i výrobce uvádí, že pro viditelné výsledky je vhodné kombinovat ho s květovou pleťovou vodou a obličejovým regeneračním olejem. Tak to schválně zkuste :).

Zkrátka a dobře, moje laické setkání se Saloos oleji a balzámy dopadlo určitě lépe, než jsem čekala. Zjistila jsem nemyslitelné, tedy že i když používáte v koupelně oleje, nemusíte si připadat mastně a čekat týden, až se všechna ta mastnota vsákne :). A vůbec nejlepší je na tom ta krásná vůně! Pokud alespoň trochu rádi experimentujte a zkoušíte nové věci, tohle je přesně kosmetika pro Vás :).

 

O autorovi
IMG_20150701_1246142-2 - kopie-4 Pro Folly pracuje jako PR a hlavní komunikátor a občas si i, jen tak pro radost, napíše nějaký ten článek. Lucka moc ráda fotí, cestuje, čte, tancuje swing a prohání své dvě činčily po kuchyni :)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: