Letem weledovým světem

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Letem weledovým světem
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

LETEM WELEDOVÝM SVĚTEM

Od Magi | 16  

O tuto značku už někdě zavadil asi každý. A ti, kteří neodolali krásným obalům, nemají zpravidla doma jen jednu Weleda věc :). A já vím proč!

IMG_20151026_103944-2-2

Některé firmy skládají své produkty z dovezených ingrediencí, což samozřejmě není špatně, ale zeleninu si taky koupím raději lokální a nejlépe, když vím, že vyrostla na zahradě, než někde v kádích plných syntetických živin rozpuštěných ve vodě.

Weleda čerpá ze svých obrovských zahrad plných léčivých rostlin. Na dvaceti hektarech půdy pěstují kolem 250ti druhů různých bylinek. Květy sbírají ručně a to hned po ránu, dokud je síla květin největší a také se zpracováním nevyčkávají, až rostlinky začnou vadnout a usychat. Jedinou výjimkou je pupalka dvouletá, která vykvétá se západem slunce a kvete celou noc. Weleda za pár let oslaví stoletou tradici své výroby, která patří k těm nekvalitnějším v odvětví přírodní kosmetiky.

Letos nám Weleda představila, krom svých už právem oslavovaných řad (citrusová, rakytníková, růžová, granátové jablko...), i mandlovou a pupalkovou. Obě jsou víc než vhodné pro citlivou, jemnou, alergickou, dětskou i suchou pokožku. Nejsou sice tak krásně voňavé jako zbytek sortimentu, ale o to více jsou prospěšné a hojivé. Pupalka je moje oblíbená královna ve světě rostlin. Je úžasná jak na vnitřní tak vnější použití, ženám i dívkám pomáhá při hormonální nerovnováze, obtížích klimaktéria i bolestivých měsíčků. Na vnějšek je vhodná pro smíšenou pleť a to i s projevy akné, stejnou měrou i jako anti-age a také pro pokožku se sklony k přesušování až šupinkám.

Mandlová řada je nedráždivá, jemná a vhodná pro péči o děti i dospělé. Jemná, až nepatrná vůně je vhodná i pro ty, kteří nesnesou silnější vůně, ať už ze zdravotního hlediska nebo toho čichového.

Řada s granátovým jablkem je má oblíbená, sladká ovocná vůně je mi mnohdy příjemnější než květinové vůně a navíc, pokud opravdu někdo trpí obzvlášť suchou pokožkou a občasnými ekzémy menšího rozsahu, úžasně vyživí a uklidní podrážděnou kůži. Granátové jablko je velice známé svými vysokými antioxidačními hodnotami.

Citrusová řada je můj opravdový top, neznám nic tak lehkého a osvěžujicího. Citrusy jsou příjemné a přesto výrazné, jediná chvíle, kdy citrusovou Weledu nevyhledávám, je zima. Když začne mrznout, vyměním tuto jinak pro mě nepostradatelnou zelenou řadu za opravdické pomeranče a mandarinky, které jím doslova po kilech :).

Rakytník bych účinky i vůní přirovnala k potomkovi s matkou granátovým jablkem a otcem citrusem. Voní sladce ovocně, ale přesto svěže. Regenerační, pěsticí, hojivý a energizujicí jsou rakytníkovo druhé, třetí, čtvrté a další jméno. Asi šlechtic.

A pak růže a levandule. Ani jednu z těchto jinak oblíbených rostlinek příliš nevyhledávám. Z levandule se mi točí hlava a růže se mi asi začne líbit, až trochu dospěji. Ovšem na to, jak u jiných firem levanduli těžce nesnáším, u Weledy mi vůbec nevadí. A růže? Pssst! Tu dokonce občas sama vyhledávám. Harmonizujicí růže je vhodná pro elegantní dámy a uklidňujicí levandule je věkem neomezená. Ovšem s jakou láskou o ní mluví ženy, které ji používají jako pomoc při ztracených nervech během mateřské dovolené nebo lidé se stresuplným zaměstnáním, značí něco o tom, že je to opravdové přírodní antidepresivum.

shutterstock_219816427

Ať už si vyberete jakoukoliv řadu, určitě nesáhnete vedle, protože každá je něčím boží :)!
 

 

O autorovi
pr
S naprosto dětskou bezprostředností hodlá měnit svět k lepšímu. Ať už sdílením a šířením zdravého životního stylu, přírodní kosmetiky a nebo veganství. Šálků svého čaje má opravdu nespočet. Ilustrace, focení, design, cestování, ekologie, skládání hudby, psaní článků, vaření... Magi je pro testování kosmetiky na sobě, miluje naši planetu a je to taková moderní hipízačka s občas zvráceným smyslem pro humor.

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: