Vaše objednávky stále expedujeme v den objednání ✅, jak jste zvyklí. Výdejní místa Zásilkovny aktualizujeme každou minutu, takže nabízíme k doručení jen skutečně dostupná. ✅

Biobrush Berlin Kartáček na zuby dětský 1ks oranžová

Neohodnoceno
 
Vegan Efekt lupa
  • 1 z 4
 
Udržitelný dětský zubní kartáček z bioplastu s ergonomickou rukojetí, malou hlavou a jemnými štětinami jemně a účinně čistí dětské zuby.
Dostupnost Na cestě od dodavatele
79 Kč / ks
Značka BioBrush
Kategorie Zubní kartáčky
Položka byla vyprodána...
 

Ekologický dětský zubní kartáček BioBrush jemně a účinně  čistí citlivé dětské zuby. Splňuje požadavek na správnou zubní péči dle doporučení nezávislých zubařů a výzkumných středisek. 

Má rovně střižené nylonové štětinky splňující náročné požadavky na správnou zubní dětskou hygienu. Rukojeť vyrobená z bioplastu je ergonomická pro snadné držení dětskýma rukama. Díky malé hlavici jsou vhodné i pro děti v adolescentním věku nebo pro ženy. 

Vhodné pro:

děti 3-6 let

Klíčové vlastnosti:

  • rovně řezané a rovnoměrně zaoblené nylonové štětiny dosáhnou i do mezizubních prostor

  • optimální tvrdost štětin - medium soft

  • malá a zahnutá hlava kartáčku usnadňuje čištění i méně dostupných míst

  • ergonomická rukojeť z bioplastu

  • v přírodě rozložitelný, kompostovatelný

  • mezinárodní ocenění za udržitelnost a design

Doporučené použití:

Použijte dětskou zubní pastu ve velikosti hrášku a zuby vyčistěte. Malé děti nezvládají správnou techniku čištění zubů, proto je doporučujeme dočistit.

Složení:

Rukojeť: dřevěné štěpky z dřevařského průmyslu. Štětiny: nylon na bázi přírodního ricinového oleje. Obal: celulózová folie.

Výroba kartáčků BioBrush je ekologická s minimální uhlíkovou stopou. 

Výroba kartáčků BioBrush je ekologická s minimální uhlíkovou stopou. Při vzniku BioBrush se zaměřili na udržitelnost nejen při jeho výrobě. Zubní kartáčky obsahují pouze velmi malé množství fosilního materiálu. Uhlíková stopa na konci jejich životního cyklu je zanedbatelná. Pro výrobu rukojeti a obalu se využívají dřevěné štěpky z dřevařského průmyslu. Tyto štěpky pochází z německého udržitelného lesnictví s certifikací FSC.

Namísto spalování štěpek je BioBrush využívá na výrobu zubních kartáčků. BioBrush používá při výrobě bioplastu přírodní změkčovadla na bázi kyseliny citronové. Množství těžkých kovů používaných v pigmentech pro barvení zubních kartáčků je pod doporučeným minimálním množstvím. Pro štětiny používají nylon na bázi ricinového oleje. Podle nezávislých zubařů je nylon ideálním, hygienickým materiálem pro zubní péči. 

Kartáček BioBrush i obal jsou kompostovatelné.

Kartáček BioBrush (bez hlavy se štětinami) se dle dostupných informací v běžném kompostu rozkládá asi 5 let. Je to dáno tím, že kartáček je tlustý a tuhý (oproti např. kompostovatelným sáčkům), má tedy velmi malou plochu povrchu vůči celkovému objemu materiálu, na který mohou působit povětrnostní podmínky a přírodní rozkladné procesy. Váha štětinek tvoří 6% váhy kartáčku a je recyklovatelná. Oceněné obaly vyrobené z celulózové folie jsou dokonce plně kompostovatelné,rozloží se asi za 42 dní.  

Výrobce: BioBrush, Německo.

Příběh značky BioBrush začal v roce 2015 v Berlíně, kdy skupinka nadšenců začala přemýšlet nad konceptem zdravých zubních kartáčků šetřící životní prostředí. Vyvinuli zubní kartáček, který splňuje požadavky na péči o zuby a zubní hygienu. Puristický tvar kartáčku BioBrush a barevná škála ho udělá vyjímečným v každé koupelně. 

Filosofie značky BioBrush Berlin spočívá v holistickém, trvale udržitelném konceptu výroby šetřící přírodní zdroje. Zaměřili se při designu a výrobě až na takové detaily jako pigmentace tiskových barev a jejich množství na kompostovatelném obalu.

Zubní kartáčky BioBrush získaly několik mezinárodních ocenění.V roce 2016 získal BioBrush Německou cenu za obaly pro udržitelnost díky kompostovatelné obalové fólii. O rok později, v roce 2017, byly zubní kartáčky na slavnostním předávání cen Red Dot Award oceněny za nejlepší produktový design. V roce 2018 byl BioBrush oceněn cenou German Design Award za „Vynikající komunikační obalový design“ a získal i ocenění „Green Product Award“ v kategorii „Zelený výrobek“.

 

04_reddot_01  cdesignaward2018jpg Logo-Green-Product-Award

 

Hmotnost 0.02 kg
Složení Vegan, Bez BPA
Šetrnost k přírodě a lidem Rozložitelné v přírodě, Recyklovatelné obaly, Netestováno na zvířatech
Certifikace FSC
Výroba Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.