Casa Organica Sada síťových sáčků na potraviny z biobavlny – střední 3 ks

Neohodnoceno
 
TOP produkt Vegan Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Sada 3 velkých síťovinových pytlíků s hustší čtvercovou sítí rozměrů 38x30 z biobavlny s utahovací šňůrkou pro ekologické bezobalové nakupování ovoce, zeleniny a potravin.

Dostupnost Skladem
256 Kč / ks    
Značka Tierra Verde
Kategorie Sáčky a pytlíky
 

Síťovinové pytlíky s hustší čtvercovou sítí se hodí zejména na ovoce a zeleninu. Pytlíky s  praktickou utahovací šňůrkou. Vyzkoušejte ekologické bezobalové nakupování či skladování potravin a přispějte ke snížení potřeby plastů.

Plátěné sáčky nahradí všechny mikrotenové sáčky, ve kterých pečivo tak rádo plesniví. Pytlíky mají utahovací šňůrku, takže obsah jen tak nevypadne, a pytlík jde i snadno pověsit.

Do těchto biobavlněných sáčků lze potraviny přímo nakupovat, nebo je v nich i skladovat. Štítky z váhy na nich bez problémů drží a pokladní se většinou ani moc nediví :-).

Rozměr: 38 × 30 cm. Schváleno Státním zdravotním ústavem na použití pro potraviny.

Produkty Casa Organica jsou biobavlněné produkty splňující vysoké standardy mezidárodní organozace GOTS. Pěstování biobavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků.

Proč Biobavlna?  

  • Konvenční pěstování bavlny a výroba bavlněných oděvů mají negativní vliv na životní prostředí i zemědělce a dělníky, které textilní průmysl živí. 

  • Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Pro pěstování bavlny se masivně používají chemické látky, které jsou zakázané v potravinářské výrobě . 

  • Na výrobu jednoho trička a jedněch džínsů se spotřebuje okolo půl kila pesticidů a syntetických hnojiv.

  • Při pěstování i výrobě biobavlny je zakázáno používat toxické chemické látky, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozují životní prostředí, i geneticky modifikované organismy. Certifikované farmy usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.

Návod na praní ekobavlny:  Pokud se na biobavlně vyskytne skvrna, ošetříme ji před praním žlučovým nebo olivovým mýdlem s citrónovým extraktem. Bavlněné materiály ocení praní v mýdlových ořeších, kdy zůstávájí měkké a prodyšné. K praní můžeme použít i prací gel z mýdlových ořechů. Mýdlový sliz doporučujeme pouze v případě měkké vody. Doporučujeme prát na 60 ºC. Na přírodní materiály zásadně nepoužíváme aviváž – usazuje se na vláknech a snižuje savost vláken. Pro závěrečnou máchací lázeň použijeme máchadlo, které vypláchne z materiálu zbytky pracího prostředku a udržuje tak prádlo měkké a prodyšné (není nutné, pokud pereme v mýdlových ořeších).

Složení: 100% GOTS-certifikovaná biobavlna.

Společnost TIERRA VERDE s.r.o. vyrábí zboží pod vlastní značkou YELLOW & BLUE (mýdlové ořechy a ekodrogerie), TIERRA ORGANICA (biobavlna), GAIA CUP (menstruační kalíšky) a BORN AGAIN (recyklované obaly a výrobky). Tierra Verde s.r.o. byla založena v roce 2008 a je československou společností bez zahraniční účasti.  Z prodeje produktů Catz & Dogz sponzorujeútulky pro opuštěná zvířata.

Hmotnost 0.05 kg
Složení Vegan
Šetrnost k přírodě a lidem Opakované použití, Rozložitelné v přírodě, Recyklovatelné obaly, Netestováno na zvířatech
Certifikace GOTS
Výroba Indie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.