Moltex Pure & Nature Dětské pleny Maxi 7-14 kg 29 ks

Neohodnoceno
Značka: Moltex

Jednorázové hypoalergenní ekologické pleny jsou šetrné k citlivé dětské pokožce. Pro děti o hmotnosti 7 - 14 kg. 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
8.12.2023
289 Kč / ks
Moltex Pure & Nature Dětské pleny Maxi 7-14 kg 29 ks
Neohodnoceno
Značka: Moltex
Moltex Pure & Nature Dětské pleny Maxi 7-18 kg 29 ks
Vegan
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Jednorázové, dermatologicky testované a ekologické pleny Moltex jsou šetrné k citlivé dětské pokožce. Ekopleny jsou funkční a díky přírodním materiálům jsou naprosto bezpečné a hypoalergenní.

Díky přidané bavlně jsou plenky měkké a hebké a pohodlné pro nošení. Mají dobře padnoucí tvar, který děti neomezuje v pohybu. Část plenky, která překrývá citlivý dětský pupík, je speciálně uzpůsobena tak, aby jej nedráždila. 

Pleny rychle a spolehlivě absorbují tekuté složky díky třem vrstvám plenky, udrží pokožku suchou a bez podráždění. Absorpční jádro je tvořeno směsí biologicky odbouratelné, chlórem nebělené celulózy a absorpčního gelu.
 

Při výrobě jsou používány přírodní zdroje jako je bavlna, cukrová třtina a kukuřice. Dětem se zalíbí i nový design s trendy potiskem z bezpečného a certifikovaného inkoustu. Od roku 2022 se pleny Moltex vyrábějí v České republice dle německé technologie, proto na obale nově najdete "German Technology".

Vhodné pro:

děti o hmotnosti 7 - 14 kg

Klíčové vlastnosti:

 • bezpečné, udrží pokožku v suchu až 12 hodin
 • přirozeně prodyšné
 • vnitřní strana s bavlnou nedráždí jemnou a citlivou dětskou pokožku
 • měkké, hebké a dobře padnoucí
 • elastické pásky se systémem "Comfort Stretch" pro snadné zapínání a bezpečné upevnění pleny
 • ekologické složení, vnější plášť je 100 % biologicky odbouratelný, vnitřní vrstva je z 50 % biologicky odbouratelná
 • dermatologicky testované
 • hypoalergenní
 • bez parfemace, chlóru, latexu a TBT ( tributyltin)
 • balení 29 ks
 • vyráběné v České republice dle německé technologie

Doporučené použití:

Plenu oblečte na čistou a suchou pokožku miminka. Upevněte pomocí elastických pásek. Plenu pravidelně během dne vyměňujte. Použité pleny dávejte do směsné odpadu. Díky gelu nepatří na kompost ani do bio dpadu.

Složení:

Celulóza z šetrně obhospodařovaných lesů, bělená kyslíkem a 100% biologicky rozložitelná. Absorpční gel: 100% polyakrylát (superabsorbentní polymer). Podkladová fólie: PE/PP film (polyethylen/polypropylen).

Zcela rozložitelná horní vrstva: 70 % z kyseliny polymléčné (PLA) a 30 % z bio PE (polyethylene) z udržitelně sklizené kukuřice a cukrové třtiny. Spodní vrstva: PP (polypropylene) a 15% BIO bavlna. Zapínací pásky a manžetky: PP (polypropylen), PE polyetylen, PU polyuretan, lepidlo hot-melt. Elastické pásky: PUE (polyuretanový elastomer). 

Sáček: Recyklovatelný bio PE (polyethylen) z cukrové třtiny.

Ekologické pleny Moltex jsou šetrné k pokožce i k životnímu prostředí.

Dětské pleny významně znečišťují životní prostředí. Dítě v plenkovém období vyprodukuje až 1 tunu odpadu, tj. při denním nošení zhruba 4 000 použitých plenek. Konvenční pleny obsahují pro zdraví nebezpečné chemické složky. Jsou vyrobeny z plastů, díky kterým nejsou recyklovatelné a rozložitelné.

Ekopleny Moltex se na skládce částečně a postupně rozkládají a zcela se jejich biologicky odbouratelná část rozloží během 2-4 let. Tím se zmenšuje objem odpadu a proto jsou šetrnější než běžné pleny, které jsou vzhledem k přítomnosti umělých hmot velmi těžce rozložitelné a mohou se rozkládat až 400 let.

Výrobce: Ontex Global, Mayen, Německo.

Plenky MOLTEX jsou nejpoužívanější ekopleny na evropském trhu. Všechny materiály použité pro výrobu těchto plenek jsou pravidelně testovány nezávislými laboratořemi. Plenky jsou vyráběny za použití 100% obnovitelné energie. Balení plenek je vyrobeno ekologicky z plastu z cukrové třtiny.

Pleny Moltex mají několik certifikátů. Oeko-tex Standard 100 potvrzuje nepřítomnost nežádoucích chemických látek. EU Ecolabel je symbolem pro šetrnost vůči životnímu prostředí v průběhu celého životního cyklu výrobku - od těžby surovin, přes výrobu, distribuci, užívání až k jeho likvidaci potom, co doslouží. FSC certifikace zaručuje, že dřevo, z něhož je předmět vyroben, pochází z lesa, jenž je obhospodařován šetrným způsobem s ohledem na principy trvalé udržitelnosti.

Allergy Certified je mezinárodní označení, pro produkty, které jsou vhodné pro alergickou pokožku. Německá společnost Dermatest po důkladném nezávislém testování přidělila plenkám 5 hvězdiček "excellent", čímž potvrzuje nejvyšší možnou bezpečnost plenek pro pokožku.

 Ontex Moltex Icons-01Ontex Moltex Icons-02Ontex Moltex Icons-03 Ontex Moltex Icons-04 Ontex Moltex Icons-05 Ontex Moltex Icons-06  Ontex Moltex Icons-07

Doplňkové parametry

Kategorie: Jednorázové dětské pleny
Hmotnost: 0.9 kg
Složení: Vegan, Bez parabenů
Typy pokožky: citlivá pokožka
Šetrnost k přírodě a lidem: Certifikované produkty
Certifikace: OEKO Tex, FSC
Výroba: Česká republika, Lokální výroba

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: