Sonett Prací gel na bílé a barevné prádlo Sensitive 2 l

Neohodnoceno
Značka: Sonett

Ekologický tekutý prostředek na praní bílého i barevného prádla při teplotách 30°C - 95°C z řady Sensitive určené pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
26.9.2023
329 Kč / ks
Sonett Prací gel na bílé a barevné prádlo Sensitive 2 l
Neohodnoceno
Značka: Sonett
Sonett Prací gel Sensitive 2 l
Bestseller Vegan
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo pro ruční praní i praní v pračce při teplotách od 30°C do 95°C. Speciální složení bez éterických olejů, konzervantů a barviv nedráždí ani tu nejcitilivější pokožku. Vhodný pro všechny barevné tkaniny z bavlny, lnu, konopí, mikrovláken a jiných směsí.  

Pro maximální účinnost pracího gelu doporučujeme prací modulární systém Sonett, který se skládá ze Sonett Pracího gelu/prášku + Sonett Změkčovače vody + Sonett Bělidla pro odstranění skvrn nebo bílého prádla.

Prací gel obsahuje mýdlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleje, které se v tomto tekutém pracím prostředku vzájemně posilují a doplňují. Při výrobě mýdla se řepkový olej z ekologického zemědělství zmýdelňuje za pomoci louhu draselného zvláštním postupem bez přivádění tepla zvenčí. Mýdlo jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny pro proces praní nezbytné vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a nesení. V tomto účinku je mýdlo zesilováno cukrovým tenzidem a deriváty kokosového oleje, které se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými přeměnami za pomoci kyselin. Zároveň je touto kombinací odstraněna nevýhoda mýdla, kterou je tvorba vápenatého mýdla, jež se při nepřesném dávkování aviváže může usazovat na prádle. Alkohol, který se získává zkvašením rostlinných škrobů, slouží k tomu, aby byl prací prostředek udržován v tekutém stavu, a umožňuje tak vysokou koncentraci aktivní čisticí látky.

Složení pracího gelu je biologicky snadno odbouratelné. Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového oleje se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouratelné.

Vhodné pro:

citlivá a alergická pokožka

Klíčové vlastnosti:

  • bílé a barevné prádlo
  • na ruční praní i praní v pračce
  • účinný při teplotách od 30°C do 95°C
  • 100% biologicky odbouratelné složení
  • hypoalergenní
  • recyklovatelný obal

Náš tip:

K odstranění odolných skvrn použijte Sonett Tekuté mýdlo na skvrny. 

Doporučené použití:

Praní v pračce: na 5kg prádla (uzávěr slouží jako odměrka):

měkká voda:50-100ml, střednětvrdá voda: 100ml+40ml Změkčovače vody Sonett, tvrdá voda: 100ml+60ml změkčovače vody Sonett. 

Účinky mýdlových pracích prostředků se mohou plně rozvinout pouze v měkké vodě, z toho důvodu je NUTNÉ přidat změkčovadlo ke každému praní. Při teplotách od 50°C lze na odolné skvrny přidat 60 ml Bělidla Sonett.

Za teplot pod 10 °C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.

Složení:

Aqua, potassium soap *, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C8–14 fatty alcohol sulphate, alcohol, sulphated castor oil, potassium citrate. *certified organically grown

Výrobce: Sonett GmbH, Německo.

Německá značka Sonett vyrábí čistou ekodrogerii, která je šetrná pro zdraví člověka i prostředí. Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru. Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů. Všechny výrobky Sonett jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky. 

Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem dvou ekocertifikátů Eco Control a Eco Garantie. Certifikát Eco Control je německý inspekční a certifikační orgán, který kontroluje kvalitu bio produktů u přírodní kosmetiky. Výrobky s certifikátem Eco Control nesmí obsahovat geneticky modifikované suroviny, syntetické vůně a barviva, ropné produkty, chemické konzervanty, enzymy a fosfáty.

Přísná evropská certifikace Eco Garantie zaručuje, že produkty neobsahují ropné deriváty, chlór, syntetické parfemace ani barviva. Při výrobě produktů používají revitalizovanou vodu a snaží se o minimální ekologickou stopu. Suroviny ani produkty nejsou testovány na zvířatech a pocházejí pokud možno z obnovitelných zdrojů. Certifikace také zaručuje, že všechny rostlinné výtažky jsou stoprocentně organické a GMO free a jsou zcela biologicky rozložitelné.

  

eco control  eco garantie vegan

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací gely a prášky
Hmotnost: 2.4 kg
Složení: Vegan, Bez parabenů, Bez SLS/SLES, Bez silikónů
Typy pokožky: citlivá pokožka
Šetrnost k přírodě a lidem: Eco Control, Eco Garantie, Rozložitelné v přírodě, Recyklovatelné obaly, Netestováno na zvířatech, Sociálně odpovědné
Certifikace: Vegan Society
Výroba: Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: