Green Smile Ekologický vak na chleba s membránou Červený puntík

Neohodnoceno
Značka: Green Smile

Opakovaně použitelný látkový vak s membránou na uchování chleba nebo pečiva, které vydrží déle čerstvé. Veselý design do každé domácnosti.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Objednáno u dodavatele
440 Kč / ks
Green Smile Ekologický vak na chleba s membránou Červený puntík
Neohodnoceno
Značka: Green Smile
Green Smile Ekologický vak na chleba s membránou Červený puntík
Vegan
UDRŽITELNÉ
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
99 % ZÁKAZNÍKŮ
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Opakovaně použitelný látkový vak se speciální membránou na uchování chleba nebo pečiva, které vydrží déle čerstvé. Chlebovak je skvělým kompromisem mezi plátěnou utěrkou, ve které pečivo rychle vysychá a plastovým sáčkem, kde má naopak sklony k plesnivění. 

Chlebovak trojitým srolováním pytlíku zajistí, že vzduch se k pečivu dostane jedině přes membránu, přičemž si chléb uvnitř začne vytvářet jakési vlastní mikroklima a každá jeho část či kus bude mít stejné podmínky pro delší čerstvost. Kapsa je složená ze tří vrstev, přičemž dvě svrchní jsou tvořeny bavlněnými plátny. Dovnitř je všitá třetí část, polyesterová membrána. Právě díky této membráně pečivo dýchá pozvolna, díky čemuž vysychá pomaleji a nemá sklony k plesnivění.

Samotný chlebovak funguje nejlépe, pokud se nechá na temném suchém místě, ideálně ve špajzu, nebo v potravinové skříňce. Na pytlík, ani pod pytlík nic nedávejte, aby chléb uvnitř přes membránu dýchal pěkně pozvolna a kůrka pomalu tvrdla. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější chléb v pytlíku skladujete, tím déle vydrží.

Rolvaky a chlebovaky Green Smile jsou ekologické, jednoduše nahradí igelitové nebo papírové sáčky. Ručně šité a vysoce kvalitní materiál zajistí dlouhodobou životnost. Vnitřní membrána je atestována SZÚ pro styk s potravinami a je 100% zdraví bezpečná a nezávadná.

Klíčové vlastnosti:

  • opakovaně použitelný 

  • udrží pečivo i chleba déle čerstvé

  • snadná údržba, lehce omyvatelný

  • šetří přírodu, použitím se  minimalizuje používání jednorázových balících potřeb

  • ruční výroba v chráněné dílně

  • vnitřní membrána certifikovaná na styk s potravinami

  • velikost 29 x 44 cm

Doporučené použití:

Po vložení chleba do kapsy je důležité horní okraj minimálně třikrát srolovat a zapnout sponu. Následně třeba kapsu stlačit oběma rukama, přičemž se vzduch začne pomalu vytlačovat z kapsy ven.

Kapsu po každém použití přetočte vnitřní stranou ven. Tu pak přetřete hadříkem, nebo propláchněte pod tekoucí vodou. 

Doporučujeme ruční praní bez použití aviváže či parfemovaného prášku. Pokud to není nutné, membránu neperte. V mnoha případech ji stačí pouze oklepat, vytřít vlhkým hadříkem nebo opláchnout v teplé vodě. Praní max. 30 °C nebo ruční praní.

Samostatná bavlněná část se může žehlit na středním stupni, kapsu ale nikdy nežehlete, pokud není membrána z pytlíku vytažená.

Membrána v kapse je přibližně o 4 cm kratší, než délka pytlíku, protože v případě, že se pytlík vypere v pračce, srazí se bavlna o 5 až 10%. Výsledkem bude, že bavlna a membrána budou stejně dlouhé a pěkně do sebe zapadnou.

Složení:

100% bavlna, 100% polyester - vnitřní membrána certifikovaná SZÚ na styk s potravinami. 

Výrobce: GREEN SMILE, Česká republika.

Česká značka GREEN SMILE s láskou propojuje ekologický způsob života a pomoc lidem. Zakladatelce Michaeli se zrodila myšlenka na založení sociálního podniku v roce 2018 po pobytu v Cieszyně, kde pracovala jako dobrovolník na festivalu Svátek čaje. Její kolegyně Martinka s velmi vážným handicapem ji byla jednou z největších inspirací. Sled následných událostí a pár dobrovolnických i projektových aktivit Michaelu přivedl až k podnikatelskému centru v Havířově, kde s ředitelskou centra Zuzkou začaly na pracovat na plánech sociálního podniku.

Zakladatelka Michaela je srdcem Green Smile, vytváří produkty, navrhuje design látek, balí zásilky, fotí, komunikuje na sociálních sítích a pokud je potřeba tak i šije.

Značka GREEN SMILE je na trhu od prosince 2019, kdy přijali prvního zaměstnance - paní Jiřinku, která produkty šije. Od té doby je pohání zejména touha pomáhat, tvořit a přijmout víc nových členů týmu, kteří mají zdravotní problémy a často jsou důsledkem svého handicapu znevýhodnění na trhu práce.

Praktické zero waste produkty na uchování pečiva chlebovaky, na zabalení svačiny rolvaky a svačinové kapsy mají krásný vlastně navržený design. Jejich snadná údržba a opakované použití šetří přírodu od zbytečných jednorázových plastových pytlíků.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sáčky a pytlíky
Hmotnost: 0.05 kg
Složení: Bez BPA
Šetrnost k přírodě a lidem: CO2 Neutral, Opakované použití, Recyklovatelné obaly, Sociálně odpovědné
Výroba: Česká republika, Lokální výroba
Položka byla vyprodána…
Nevyplňujte toto pole:
chlebovák 30.4.2021 11:00
Kůrka netvrdla pomalu, ale během 1 dne, střed chleba byl sice měkký, ale na kůrce by si člověk vylámal zuby, a to nevím jak by chleba dopadl po2-3 dnech, to ho potom dát králíkům. Za mě: nekupovat!!!
Odpovědět
odpoveď 30.4.2021 13:52
Dobrý deň pani Ivanová, píšem v zastúpení firmy, ktorá kapsu vyrába. Váš koment nás síce veľmi nepotešil, ale aj tak zaň ďakujeme a posnažíme sa vysvetliť, čo sa možno mohlo stať. Pravdepodobne môže byť chyba rýchleho okorania kôrky práve v chlebíku, ktorý ste kúpila. Ono je to s nimi taká trošku veda a každý je iný, a z času na čas sa možno aj jeden druh upečie v pekárni ináč. Vyskúšajte aj iný chlebík a verím, že vo finále budete spokojná. Za nás môžem povedať len toľko, že zákazníci sú z 99% spokojní a vedia, že je to jeden z najlepších kompromisov medzi pláteným vreckom a plastovým sáčkom. Recenzie máme verejne dostupné a za každú sme veľmi vďační. Želám veľa čerstvých chlebíkov a krásny víkend. Michaela Z GREEN SMILE :)